niedziela, 14 kwietnia 2024 roku
Sąd Rejonowy
dla Warszawy Pragi - Południe
w Warszawie
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi - Południe w Warszawie - Strona Główna
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka


Informacja dla niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,

 

Stosownie do postanowień art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępu osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2020.1062 j.t.) informujemy, iż Koordynatorem do spraw dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, jest pracownik Sądu Apelacyjnego w Warszawie tel. 607 237 064. Zgodnie z podpisanym Porozumieniem między Sądami z dnia 24.09.2020 r. w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi - Południe w Warszawie, urzęduje osoba wspomagająca pracę Koordynatora w pokoju 731, tel. 22 509 15 22 w godzinach pracy sądu.

 

Uprzejmie informujemy Interesantów Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, iż wszelkich informacji o zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym można uzyskać w Biurze Obsługi Interesantów. Osoby niepełnosprawne obsługiwane są poza kolejnością.

 

Biuro Obsługi Interesantów mieści się na tzw. niskim parterze po prawej stronie od wejścia głównego do budynku. Aby umożliwić przemieszczanie się osobom z dysfunkcją ruchu, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich zainstalowano platformę dla osób niepełnosprawnych.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie dysponuje przeszkolonym pracownikiem w zakresie komunikacji w języku migowym.

 

W celu zamówienia akt, odpisów czy uzyskania informacji o stanie postępowania sprawy, można skontaktować się z Sądem za pośrednictwem drogi elektronicznej:

boi2@warszawa-pragapoludnie.sr.gov.pl

Ponadto można również uzyskać informacje drogą telefoniczną lub po zgłoszeniu się do Biura Obsługi Interesantów skorzystać z pomocy pracownika w zakresie komunikacji w języku migowym.

Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza języka migowego w terminie 3 dni roboczych przed tym zdarzeniem lub za pomocą osoby przybranej w Biurze Obsługi Interesantów lub wykorzystując dostępny środek komunikacji;

 

Kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Interesantów

 

Nr telefonów:

022 5091 161

022 5091 162

022 5091 163 (zamawianie akt do przejrzenia)

 

Informacje o infrastrukturze

 

Sądy Rejonowe przy ul. Terespolskiej 15A są dobrze przystosowane dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchową, które mogą swobodnie poruszać się po całym budynku dzięki szerokim korytarzom oraz zainstalowanym odpowiednim windom. Budynek Sądów posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych umożliwiający wjazd do budynku. Przed budynkiem Sądu znajdują się 3 (trzy) miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (parking od strony ul. Terespolskiej 15A) oraz 2 miejsca parkingowe na parkingu wewnętrznym. Chęć skorzystania z parkingu należy zgłosić Ochronie gmachu przez domofon zainstalowany przed wjazdem na parking.

W budynku na każdej kondygnacji znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Budynek natomiast od strony architektonicznej nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku ale proponujemy skorzystać z pomocy pracownika Sądu. Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z takiej pomocy w terminie 3 dni roboczych przed tym zdarzeniem lub za pomocą osoby przybranej w Biurze Obsługi Interesantów.Opublikował: Marcin Jankowski
Publikacja dnia: 10.08.2021
Podpisał: Marcin Krupa
Dokument z dnia: 05.07.2012
Dokument oglądany razy: 9 446